neděle 28. listopadu 2010

247. den - sněhová euforie pokračuje :)

Sice do rána trošku potálo, ale i tak moje nálada zůstala radostná. Všechno kolem se mi zdá tak krásné, svěží a fotogenické! Akorát jsem se k tomu zatím pořád moc nedostala. Dneska hlásí na noc sněhovou bouřku, tak jsem na ráno zvědavá.

Kluci po třech dnech doma s kašlem jsou ve sněhu jak utržený z řetězu :)

Nedá mi to :) Protože se pořád rozplývám na tou bílou krásou, vzpomněla jsem si na oblíbenou (a už dost starou) povídku Krkonošský deníček, která už léta koluje po internetu.

Autor je neznámý, takže jsem si dovolila a překopírovala ji i ke mně :) Třeba to někdo neznáte (pochybuju) ale určitě pobaví i poněkolikáté (nepochybuju)

KRKONOŠSKÝ DENÍČEK:
12. října Přestěhovali jsme se do našeho nového domu v Krkonoších. Bože, jak je zde krásně! Už se nemohu dočkat, až majestátní horské vrcholy pokryje sníh.

20. října Krkonoše jsou tím nejkrásnějším místem na Zemi. Podnikli jsme malý výlet do okolí a přitom jsme viděli několik jelenů. Jak nádherní byli! Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na Zemi.

11. listopadu Brzy začne lovecká sezóna. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak překrásného, jako je jelen. Doufám, že už konečně začne sněžit.

2. prosince Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněžnou pokrývkou. Krása jako na vánočním pohledu. Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme rodinnou koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Prostě to tady miluju.

12. prosince Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou. Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel.

19. prosince Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem úplně vyčerpán prohazováním. Zkurvenej sněžnej pluh.

22. prosince Včera napadlo ještě víc těch bílejch sraček. Mám na rukou puchejře od lopaty. Jsem přesvědčenej, že sněžnej pluh čeká někde za rohem, dokud neproházím cestu. Hajzl jeden!

25. prosince Veselé Vánoce. Víc zasranýho sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho zkurvysyna, co řídí sněžnej pluh, tak ho nakopu do prdele. Nechápu, proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívaj víc soli, co by rozpustila ten sajrajt.

27. prosince Zase napad vagón těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák s výjimkou prohazování příjezdové cesty pokaždé, když projel pluh. Nakonec i pluh uvázl v závěji a ten ksindl si přišel vypůjčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že jsem jich už šest zlámal, když jsem prohazoval zahrnutou příjezdovku, a pak jsem do něj mlátil tou sedmou, až se dal na útěk.

28. prosince Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do obchodu pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl do cesty jelen a už se to nedalo ubrzdil. Mám škodu na autě za 50 tisíc. Ty zkurvený bestie by měli postřílet. Že je ti lovci v sezóně nevymlátili všechny.

10. března Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil, jak může za jednu zimu zrezivět vod tý debilní soli, co s tím ty hovada sypou silnice.

12. dubna Odstěhovali jsme se zpátky do Prahy. Teď teprve vidím, jak je to nádherné město. Nechápu, jak někdo může žít v takové prdeli, jako jsou Krkonoše. Už vo nich nechci slyšet do konce života!!!

3 komentáře:

  1. Chlámu se jak blázen.......... a co ta rozepnutá bunda, ale matko!!!!!

    OdpovědětVymazat
  2. neznám, ale pobavilo mě to...jak pravdivé-až na ten konec z Prahou, tam by mě nikdo nedostal!:-)

    OdpovědětVymazat
  3. FAKT DOST DOBRÝ, TO MUSÍM POSLAT DÁL :)))

    OdpovědětVymazat